24/05/2023

TalTech’is jagati stipendiume ja tunnustati toetajaid

18. mai aktusel andis Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond aktiivsetele ja tublidele üliõpilastele stipendiumid kogusummas 160 300 eurot. Koos traditsioonilise kevadise stipendiumiaktusega tänati ka ülikooli toetavaid ettevõtteid ja eraisikuid ning tunnustati ülikooli silmapaistvaid sportlasi.

2023. aasta kevadisele konkursile laekus kokku 641 kandideerimisavaldust. Esmakordselt piiras Arengufond kandideerimisavalduste hulka tudengi kohta – üks tudeng sai kandideerida maksimaalselt kolmele stipendiumile. Kokku anti sel kevadel välja 87 stipendiumi, mida toetas enam kui 40 koostööpartnerit. Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi kaudu toetasid üliõpilasi esmakordselt Adven Eesti, Sunly, Artec Design, ORLEN Eesti, Capital Mill, samuti olid uued EuroTeQ täiendõppe stipendium, Uno Tölpuse nimeline stipendium ja Wise stipendium naistudengitele.

Sunly innovatsioonijuht Rasmus Udde märkis, et tulevik ja olevik on taastuv ning taastuvenergia ja elektrifitseerimine on selle alustala. „Seepärast soovib Sunly toetada just sellise maailma tegijaid. Sunly stipendiaat on Anna-Liis Mägi, kelle nägemus ühtib meie omaga – päike ja tuul on võtmed päästmaks maailma kliimasoojenemisest ning taastuvenergia projektid tuleb ellu viia,“ lisas ta.

Tehnikaülikooli Arengufondi nõukogu esimees ja Utilitas Tallinna juhatuse esimees Robert Kitt tõi välja, et stipendiumite väljapanemisega panustavad ettevõtted kogu ühiskonna paremasse tulevikku. „Kasu saab nii tudeng, ettevõte kui ka ühiskond tervikuna. Stipendiumid aitavad meelitada noori õppima erilasid, kust saadud teadmistega saab muuta maailma jätkusuutlikumaks.“

Aktusele liideti sel korral ka ülikooli tänuüritus, kus jagati välja ülikooli toetajatele preemiad ja tiitlid 2022 aasta eest. Kuldsponsori tiitliga tunnustati Eesti Energia ASi, Nordecon ASi ja MTÜ Ledger Trusti. Suurtoetajana tänati Fibenol OÜd, perekond Lindu ja Telia ASi. Kõikide tiitli saanud ettevõtetega saab tutvuda Arengufondi lehel.

Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land tõi oma kõnes välja, et ülikoolil läheb hästi – meil on tublid tudengid, hea õppekvaliteet ja tasemel teadustööd, kuid on ka mitmeid väljakutseid. „Üheks murekohaks on suur väljalangevus, mis on enamasti tingitud sellest, et tudeng peab õpingute kõrvalt tööl käima.“ Rektor rõhutas, et tudengite toimetulek peab paranema. „Stipendiumid on meie tudengitele suureks toeks,“ lisas ta, tänades kõiki tehnikaülikooli toetajaid ning kutsudes koostööpartnereid üles laiemale koostööle ülikooliga.

Eesti Energia töötajakogemuse direktor Kadi Piikov ütles, et ettevõtte jaoks on TalTechiga koostöö väga oluline ning sellesse panustatakse palju. „See soodustab ja võimestab innovatsiooni, katsetamist, teaduslikku lähenemist ja jätkusuutlikkust,“ lausus Piikov. Ta lisas, et koostööd ülikoolidega arendatakse pidevalt nii teadust tehes kui ka toetades üliõpilasi stipendiumite ning erialase praktika pakkumisega.

Arengufondi juhataja Elinor Toming on tänulik stipendiumite väljapanijatele ning kiidab nende entusiasmi ja kaasalöömistahet. „Meeldiv, motiveeriv ja väga inspireeriv on olnud kohtuda stipendiumeid rahastavate ettevõtete esindajatega, kelle tahe toetada Tallinna Tehnikaülikooli ning  Eesti inseneri- ja majandushariduse arengut on märkimisväärne,“ märkis Toming.

2023. aasta sügisese stipendiumikonkursi planeerimine ja eeltöö koostööpartneritega juba käib. Lisainfo: www.taltech.ee/arengufond