Millised võiksid olla järgmised kampaaniad annetusportaalis?
“Üliõpilaste toetamine stipendiumitega, aga ka noorte juhendamine ettevõttes praktikakohtade, lõputööde teemade või isegi projektõppe kaudu toetab igati tippspetsialistide õpet, samuti populariseerib valdkonda gümnasistide seas,” tõdeb TalTechi stipendiumite ja annetuste spetsialist ja SA Tallinna Tehnikaülikool Arengufondi juhataja Elinor Toming. Just annetuste ja stipendiumite teemat käsitles ka Taltechi veebruarikuine kohvihommik, kus vahetati mõtteid projektide ja fondide teemal, millele Tehnikaülikool saaks rahalist toetust kaasata.
Stipendiumite vallas laekus kuus pakkumist. Esimestena jäid silma ettepanekud, mis on suunatud inseneeria ja IT-valdkonna naistudengitele. Selles suunas on mitmed ettevõtted ja eraisikud teinud samme juba varem: eelmisel aastal andis IT Kolledži vilistlane Kristel Kruustük välja omanimelise stipendiumi “Naised IT-s”, tänavu kevadel annab IT naistudengitele stipendiumi Wise.
Teiseks jäid kõlama ülikooli rektorite, vilistlaste ja teiste valdkonda panustajate nimelised stipendiumid. SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond juurde on juba loodud nimelisi fonde, nimetagem siin Erkki Truve, Peep Sürje, Mati Jostovi, Rein Linnu ja Lembit Maiste fondi. Nendest makstakse igal aastal stipendiume kas siis perekonna või ettevõtete panusega. Vabariigi aastapäeva pidulikul aktusel lansseeriti emeriitrektor Andres Keevalliku stipendiumifond.
Kohvihommikul käsitletud teemade hulgas oli aga ka ettepanekuid riigigümnaasiumites õppijate, sportlaste, kultuuriga tegelejate ja tudengiprojektide eestvedajate toetamiseks.
Praegu tegeleb SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond büroo peamiselt ettevõtetega koostöös välja antavate stipendiumitega. “Viimase pooleteise aasta jooksul on stipendiumi välja pannud ettevõtete arv kasvanud märgatavalt,” tõdes Elinor Toming. “Ettevõtete valmidus noori toetada, olla tööandjana märgatav ja panustada valdkonna jätkusuutlikusesse on olnud väga suur.”
Arengufondi büroo lähiaastate siht on tagada toetused kõikide erialadel üliõpilastele. Praegu on vähem loodus- ja majandusteaduskonna üliõpilastele mõeldud stipendiume, kuigi need erialad haakuvad väga suure hulga ettevõtete tegevusaladega. “Rakenduskeemia- ja füüsika on ettevõtetega tehtava stipendiumite alase koostöö mõttes praegu veel täiesti kasutamata,” nentis Elinor Toming.
Soovist toetada tänaseid talente ja panustada stipendiumiga või luua nimeline fond, kirjuta Arengufondi büroo juhataja Elinor Tomingale elinor.toming@taltech.ee või arengufond@taltech.ee