Toeta automaatika ja elektroonika valdkonna magistriõpet panustades Rein Linnu nimelisse stipendiumifondi!
Fondi eesmärk on taas au sisse tõsta ja populariseerida automaatika ja elektroonika valdkonda ning tagada selle ala jätkuv õpe TalTechis. Alates 2022. aasta sügisest antakse üks kord aastas Arengufondi stipendiumikonkursite raames välja Rein Linnu magistriõppe stipendiumi automaatika ja elektroonika valdkonna magistriõppe tudengile.
Vali endale sobiv toetussumma
Stipendiumifondi tutvustus
Rein Lind on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli (tollal TPI) elektriinsenerina. Pärast lõpetamist töötas ta insenerina ning pärast Eesti iseseisvumist kaitsejõududes relvastuse eksperdina, teenides Kaitseväe Logistikakeskuses kuni pensionile jäämiseni. Ta oli Eesti patrioot, osales aktiivselt sõjaajaloo seltsis ning hoidis tihedalt sidet oma alma materiga.
Tema sooviks oli, et automaatika – ja elektriinseneri eriala püsiks ja areneks.
Stipendiumi välja andmine
Rein Lind magistriõppe stipendium on ette nähtud Tallinna Tehnikaülikooli automaatika ja elektroonika valdkonna magistriõppe edukale üliõpilasele. Stipendium määratakse avaliku konkursi korras üliõpilastele nende poolt Arengufondi juhatusele esitatud taotluse, motivatsioonikirja, CV ja semestrile eelnenud sessiooni õpitulemuste põhjal. 3000€ suurust stipendiumi antakse välja kord aastas, sügisese Arengufondi stipendiumikonkursi raames ning stipendiumi hakati välja andma 2022. aasta sügisesest konkursist alates.
Kuidas toetada?
Fondi on võimalik panustada ka ettevõtetel ja selleks saate teha ülekande Arengufondi kontole. Vaeva lihtsustamiseks vormista juba täna enda või ettevõtte pangakontolt püsikorraldus!
Konto: SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi
SEB: EE471010052027905003
Swedbank: EE572200221011286139
LHV: EE547700771003875312
Märksõna: Rein Linnu nimeline stipendiumifond
Elulookirjeldus
Rein Lind sündis Tallinnas 24. veebruaril 1952. Suri 13.10.2021 Tallinnas.
Ta õppis Tallinna 21. Keskkoolis ja Tallinna 4. Keskkoolis. Järgnesid õpingud Tartu Ülikoolis füüsika erialal. 1975. aastal astus Rein Lind Tallinna Polütehnilisse Instituuti elektroautomaatika teaduskonda, mille ta lõpetas 1980. aastal elektriinsenerina.
Peale TPI lõpetamist asus Rein Lind tööle insenerina erikonstrueerimisbüroos – nimetusega Tallinna Raadioelektroonika konstrueerimisbüroo. Ta töötas seal kuni aastani 1991, mil taastati Eesti Vabariik ja ülalnimetatud erikonstrueerimisbüroo lõpetas oma tegevuse. Nende aastate vältel osales ta juhtivinsenerina nii uurimistöös kui ka mõõteriistade väljatöötamisel, mida rakendati militaarvaldkonnas. Eesti Vabariigi taastamise järgselt osales Rein Lind Eesti kaitsejõudude arendamisel, ta teenis staabiohvitserina Kaitsejõudude Peastaabis, olles ekspert relvastuse alal. Tema töö oli seotud relvastuse tehnilise osaga, kus tal tuli rakendada ka eelpoolnimetatud töös saadud kogemusi ja teadmisi, samuti tuli vajadusel teha koostööd Tallinna Tehnikaülikooliga. Hiljem viidi relvastuse valdkond üle Kaitseväe Logistikakeskusse, kus Rein Lind teenis kuni pensioneerumiseni. Ta osales ka välisriikides vastava valdkonnaga seotud kohtumistel ja koolitustel. Teda on autasustatud sõjaväelise teenetemärgiga. Rein Lind oli tegev Eesti Sõjaajaloo seltsis, tema huvialaks oli sõjaajalugu. Ta oli Eesti patrioot ja isamaalise mõtteviisiga inimene.
Tal olid tihedad sidemed oma kursusega Tallinna Tehnikaülikoolist, igal aastal osales ta ka erialakonverentsil. Tema sooviks oli, et automaatika – ja elektriinseneri eriala püsiks ja areneks.
Toetajad
- perekond Lind
Stipendiaadid
2024. aasta sügis – Artur Lavrov
2023. aasta sügis – Karl Kaarlõp
2022. aasta sügis – Mattias Kitsing (magister), Karolina Kudelina (PhD)