Toeta erivajadustega üliõpilaste õppimist panustades Mihkel Aitsami nimelisse stipendiumifondi!
Mihkel Aitsami mälestusstipendiumi eesmärgiks on M. Aitsami elutööst lähtuvalt eelkõige toetada ja soodustada Tallinna Tehnikaülikooli erivajadustega üliõpilaste õppimist ülikooli tasemeõppes.
Vali endale sobiv toetussumma
Stipendiumifondi tutvustus
Mihkel Aitsami nimeline stipendium on asutatud 2015. Aastal Eesti Telekom, Silberauto ja Harju Elektri poolt TTÜ Vilistlaskogu heakskiidul ja TalTechi erivajadustega üliõpilaste nõustaja Sven Kõllametsa ettepanekul.
Mihkel Aitsami mälestusstipendiumi eesmärgiks on M. Aitsami elutööst lähtuvalt eelkõige toetada ja soodustada erivajadusega Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilaste õppimist ülikooli tasemeõppes.
Soovime igal sügisel stipendiumiga toetada TalTechis õppivat erivajadustega üliõpilast, kes on paljudele eeskujuks oma õppetulemuste ja aktiivsusega.
Stipendiumifond otsib toetajaid!
Stipendiumi välja andmine
Mihkel Aitsami nimeline mälestusstipendium on ette nähtud Tallinna Tehnikaülikooli ühele üliõpilasele, kellel on puue või muu erivajadus, mis põhjustab/võib põhjustada lisakulusid hariduse omandamisel. Kandidaadilt ootame head õppeedukust ja suurt huvi õpitava eriala vastu. Stipendium määratakse avaliku konkursi korras üliõpilastele nende poolt esitatud dokumentide põhjal Arengufondi stipendiumikonkursil.
Kuidas toetada?
Fondi on võimalik panustada ka ettevõtetel ja selleks saate teha ülekande Arengufondi kontole. Vaeva lihtsustamiseks vormista juba täna enda või ettevõtte pangakontolt püsikorraldus!
Konto: SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi
SEB: EE471010052027905003
Swedbank: EE572200221011286139
LHV: EE547700771003875312
Märksõna: Mihkel Aitsami nimeline stipendiumifond
Elulookirjeldus
Mihkel Aitsam sündis 9. oktoober 1929 Pärnus ja suri 27. august 2013.
Mihkel Aitsam oli eesti insener ja invaliikumise aktivist.
Ta sündis koolmeistrite perekonnas. Poliomüeliidi tagajärjel jäid tema jalad osaliselt halvatuks, kuid ta lõpetas tavakooli. Aastal 1964 lõpetas ta Tallinna Polütehnilise Instituudi energeetikateaduskonna automaatika ja telemehaanika erialal, pälvideas insener-energeetiku diplomi. Tema erialane karjäär tipnes ETKVL Arvutuskeskuse peainseneri ametikohaga.
Varases lapsepõlves põetud lastehalvatus seadis Mihkel Aitsami liikumisvõimetele piirid. Isiklikud kogemused kinnitasid puudega inimeste põhiprobleemi: tõrjutust ühiskonnas. Aitsam sellega ei leppinud.
Mihkel Aitsam oli esimene puudega inimene Eestis, kellele väljastati erandkorras autojuhiload, luba selleks tuli taotleda Moskvast.
Olnud 1980–81 Automi käsijuhtimissõidukite omanike sektori juhatuse liige ja esimees, rahvaspordiklubi Invasport asutajaliige ja 1982–89 selle esimees, aastast 1986 Eesti Invaspordi Liidu juhatuse liige, 1987–94 Eesti Invaühingute Liidu esimees ning 1994 AS-i Eesti Ortopeedia direktor. Probleemide sügavamaks tundmaõppimiseks töötas ta vabatahtliku kriisinõustajana Tallinna Kriisiabikeskuse öisel valvetelefonil, samuti asutas ta psühholoogilist toetust osutava MTÜ „Ma kuulan Teid”. Kuulus aastast 1996 Tallinna Liikumispuuetega Inimeste Ühingu juhatusse (1996–98 esimees).
Oma rikkalikke kogemusi jagas Aitsam ka noortega, lugedes invapsühholoogia loenguid nii Tallinna Pedagoogilises Instituudis kui ka Tallinna Pedagoogilises Seminaris.
2001. aastal omistas Eesti Vabariigi President Mihkel Aitsamile teenete eest invaliikumises Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi.
Toetajad
- Challenge your senses
- Telia Eesti AS
- Harju Elekter AS
- Kaja Elstein
- Rein Vaikmäe
- Triin Toomesaar
- Mare Orav
- Kaire Raasik
Stipendiaadid
2023. aasta sügis – Rasmus Juhanson
2019. aasta sügis – ei antud välja
2018. aasta – Hannes Pärnaste, Alexei Malovitchko
2017. aasta – Marten Kask
2016. aasta – Jako Stein, Merilin Vihmaru
2015. aasta – Henri Telk